Úklid domácnosti efektivně, rychle a bez stresu

21.09.2017

Úklid domácnosti může být někdy velmi stresující. Zvláště pak, máte-li malé děti, které neustále zlobí a někdy třeba malují na podlaze, jindy zase přinesou ze zahrady bláto na svých botech až do obývacího pokoje a nebo při večerním odpočinku rozlijete víno po podlaze. A máte-li doma čtyřnohého mazlíčka, z pravidelného venčení si vždy donese na tlapkách nečistoty. A je to tady. Úklid a čištění podlahy je velmi důležitou součástí téměř každodenní práce. Nezoufejte. Je tolik možností, abyste měla domácnost čistou a bez stresu.

Dodržujte zásady péče o podlahu:

  • Dřevěné podlahy nečistěte mokrým mopem. Příliš velké množství vody může způsobit, že podlaha nabobtná, zdeformuje se a zešedne.
  • Na lakovanou dřevěnou podlahu nepoužívejte vosk, olejové mýdlo ani jiné čistící prostředky pro domácnosti. Mohou povrch podlahy zbavit lesku.
  • Zamezte vnášení špíny a kamínků. Mohou mít stejné účinky jako brusný papír: obrušovat a ohlazovat povrchy lakovaných podlah.
  • Podlahu pravidelně vysávejte nebo zametejte.
  • Setřete včas rozlité tekutiny pomocí Bona mopu a čistícího prostředku na podlahy.
  • Na silně zatěžovaná místa u vstupních dveří a u schodišť instalujte čistící rohože. V žádném případě nepoužívejte gumovou nebo pryžovou podložku nebo neprodyšné rohože.
  • Nohy nábytku chraňte filcovými podložkami.
  • Zastřihávejte drápky svým domácím mazlíčkům. Správným zastřiháním předejdete rýhám a škrábancům na podlaze.

Pomocníci při úklidu

INTERIÉR (domácnosti, kanceláře, restaurace, školky, apod.)

Velmi ceněným pomocníkem při úklidu podlah je Bona Spray Mop. Pouhým stlačením páčky na mopu jen nastříkáte čistící prostředek na podlahu a setřete mopem. Podlaha je suchá během chvilky, a to díky speciální mikrovláknové utěrce, přichycené na mopu. Čistící prostředek v nádobce mopu odstraní jak běžnou špínu, tak i ulpělé nečistoty, šmouhy nebo černé stopy od bot. Je šikovným pomocníkem do domácnosti.

Bona Čistič na parkety - určen pro údržbu lakovaných dřevěných podlahy v interiéru. K dispozici v balení pro Bona Spray Mop nebo ekonomické verzi 2,5 l a 4 l náplň. Vítěz testu čističů.

NOVINKA: Bona Čistič na parkety FREE & SIMPLE - Bona Free & Simple - čistící prostředek na dřevěné podlahy, který pomáhá vytvářet zdravější bydlení pro vás a vaši rodinu. Neobsahuje alergeny a je CERTIFIKOVÁN PRO ASTMATIKY A ALERGIKY.

Bona Čistič na olejované podlahy - speciální čistící prostředek pro olejované dřevěné podlahy. K dispozici v balení pro Bona Spray Mop nebo ekonomické verzi 2,5 l.

Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice - určen pro údržbu všech typů tvrdých podlahovin jako PVC, keramická dlažba, marmoleum, kámen, vinyl, laminátová podlaha apod. K dispozici v balení pro Bona Spray Mop nebo ekonomické verzi 2,5 l a 4 l náplň.

INTERIÉR - ANTIBAKTERIÁLNÍ ČISTIČ

Bona Čistič dřevěných povrchů - antibakteriální čistící prostředek, který vyčistí nábytek efektivně a šetrně. Pro čištění dřevěného nebo laminátového povrchu v domácnostech - pro odstranění nečistot, otisků prstů, mastnoty z potravin z kuchyňských povrchů apod. Všude tam, kde je třeba dbát na čistotu a nejen tam, kde se pohybují děti. Antibakteriální čistící prostředek, který nezanechává žádné mýdlové a lepkavé stopy. K dispozici ve spreji v 1 l balení.

INTERIÉR - leštěnky a osvěžovače pro zvýraznění lesku podlahy

Každá podlahovina se opotřebovává, a to i při pravidelném úklidu. Proto jsou na trhu leštěnky, které zvýrazní lesk podlahy. I poškrábaná matná podlaha může vypadat lépe, a to při použití leštěnky. Ovšem používejte takové leštěnky, které jsou určeny pro daný typ podlahoviny. Bona Leštěnka na parkety (lesk, mat) je určena pro údržbu lakovaných dřevěných podlah. Bona Osvěžovač na olejované podlahy je určen pro obnovu vzhledu olejovaných podlahy a podlahy ošetřených tvrdým voskovým olejem. Bona Leštěnka na laminátové podlahy a dlaždiceje určena pro údržbu všech typů tvrdých podlahovin. K dispozici v balení 1 litr.

EXTERIÉR (venkovní dřevěné terasy, podlahy u bazénu, venkovní nábytek)

Bona Čistič zahradního nábytku je speciální čistící prostředek, který vyčistí váš zahradní nábytek rychle a efektivně. Stačí nastříkat a setřít. K dispozici v balení 1 litr ve spreji.

Bona Čistíci prostředek na venkovní dřevěné terasy vyčistí velmi znečištěné, zašlé a naolejované měkké dřevo na venkovních dřevěných terasách a podlahách u bazénu. K dispozici ve 4 l balení.

Zdroj: www.bonaspraymop.cz