Jaké podlahy do kuchyně

21.09.2017

Znáte to, v kuchyni vám neustále něco padá a vylévá se. A takovou zátěž musí kvalitní podlaha, vydržet. I přestože jsou malé nehody v kuchyni běžnou součástí každodenního života, nepodceňujte výběr správné podlahy do kuchyně a nechte se inspirovat našimi radami.

Již při prvním výběru by jste měli myslet na vysokou odolnost proti poškrábání, poškození a dlouhá životnost by měla být samozdřejmostí. To jsou nejdůležitější vlastnosti, které by měla každá podlaha splňovat. Zároveň jsou v posledních letech stále více požadovány protiskluzové vlastnosti. Jako bonus, který ocení každá hospodyňka, je podlaha hladká bez zbytečných spár, v nichž se usazují nečistoty.

PVC versus Lino

Tyto dva druhy materiálů jsou žádanou podlahovou krytinou právě do kuchyně. Vinylové podlahy jsou odolné, snadno udržovatelé, s moderním designem. Často nabízí levnější imitaci parket, dlažby i jiných podlahových krytin. Velkou výhodou tohoto materiálu je také jednoduchá oprava. V případě proříznutí nebo jiného poničení podlahy vám odborná firma podlahu jednoduše a rychle opraví a to bez zbytečné výměny celé podlahové krytiny.

Přírodní materiály jsou in

Pokud vás neoslovily vinylové podlahy či lina, sáhněte po přírodních materiálech, jakými jsou parkety a korek. Důležitým faktem u těchto dvou materiálů, na nějž je potřeba myslet, jsou jistá opatření proti škrábancům, rýhám a protlakům. Především dřevěná podlaha je náchylná na drobné oděrky.

Korek je materiálem teplým. Pokud toužíte po korkové podlaze, doporučujeme podlahu nechat několikrát přelakovat. Zabráníte tak vsakování rozlité vody.

Přírodním srdcem každé kuchyně je nadčasová podlahová krytina Marmoleum home. Jedná se o směs 100% přírodních ingrediencí. Podlaha má nezaměnitelné vlastnosti a povrchovou úpravou Topshield. V kuchyni oceníte Marmoleum home pro jeho trvanlivost, antibakteriálnost, celistvost povrchu, antistatičnost, snadnou údržbu a oslňující barevnou paletu. Vařte v kuchyni s chutí a podlahou, která obstojí při vašich tvůrčích experimentech řadu let, s možností renovace v případě poškození a zárukou 25 let.

Při výběru podlahové krytiny nespěchejte a vše si řádně promyslete, či si nechte poradit od odborníků. Ale ať se již rozhodnete pro jakýkoliv materiál, je důležité myslet na sladění s celkovým zařízením kuchyně.

Vaše nejčastější dotazy:

"Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou vybrat podlahu do obývacího pokoje s kuchyní. Je to rekonstrukce domečku, máme tam podlahové topení a v místnosti 2x dilataci (na jeden termostat). Líbila se nám vinylová podlaha a nemůžeme se rozhodnout, jestli lepenou nebo click? Lepenou nevíme, aby se nám neprokreslila náhodou dilatace, ale zase je na jednu stranu snadná oprava a nebo click, ale tam mám obavy, kdyby se stala nějaká nehoda s vodou, co to udělá, jak ty zámky těsní. Jestli je click vůbec vhodný do kuchyně a případná oprava rozebrat podlahu?"

Naše odpověď:

"Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz a zájem o naše materiály. Myslím, že vinylová podlaha do kuchyně propojené s obývacím pokojem, je opravdu dobrá volba. V dnešní době už je na trhu velké množství dekorů vinylových podlah, takže si každý může vybrat podle svého vkusu a zařízení interiéru. Naše společnost nabízí 2 druhy vinylových podlah od českého výrobce Fatra a.s. Jedná se o vinylové dílce Thermofix, které se pokládají lepením a plovoucí vinylovou podlahu FatraClick. Obojí si můžete vyzkoušet v různých interiérech v online vizualizátoru naší společnosti."


Co se týče Vašich dotazů:

Podlahové topení

Obě výše uvedené podlahy jsou vhodné na podlahové topení. Rozdíly jsou v tepelném odporu - vinylové dílce Thermofix mají nižší tepelný odpor než plovoucí vinylová podlaha FatraClick. To je způsobeno celkovou tloušťkou materiálu: Thermofix má tloušťku 2 nebo 2,5 mm a FatraClick 9,5 mm. FatraClick je složen ze 3 vrstev: vinylová vrstva, HDF vrstva se zámkem, spodní korková vrstva.
Dilatace U Thermofixu se Vám protlačí, FatraClick by to měl díky vrstvě korku a MDF desce vydržet. Ale po mailu je těžko radit, je třeba znát výšku dilatace. Určitě bych volila konzultaci s podlahářem na místě pokládky.

Nehoda s vodou

U obou podlah by se nemělo nic stát. FatraClick je na trhu 3 roky a Thermofix mnohem déle a zatím jsme neměli žádnou reklamaci týkající se problému se zvednutou podlahou díky nehodě s vodou (např. vyteklá myčka, rozlitý hrnec s polévkou apod.).

Opravitelnost

U obou podlah je velmi snadná oprava. U Thermofixu stačí vyřezat a vyjmout poškozený dílec a nalepit nový. Zvládne to každý, alespoň trochu manuálně zručný, domácí kutil. U FatraClicku se také mění poškozené lamela, ale musí se vyklikat řady lamel až k poškozené, ta se pak vymění a podlaha se nakliká zpět.