Čistící zóny jako nezbytný doplněk vstupů

21.09.2017

Čistý vstup do budovy je vizitkou každé firmy. Vstup je místem, které je hodně namáháno, a to hned několikrát za den. Zabraňte přesunu nečistot dále do budovy použitím čistících zón, díky nimž zůstane podlaha čistá za každého počasí.

Výhody:

  • Díky speciální struktuře zachytí každou nečistotu a snižují náklady na údržbu až o 30%.
  • Čistící zóny pohlcují až 90% nečistot jako je písek, prach, saze, vodu a to pouhým přejitím po rohoži.

Čistící rohože volte větší délky a šetřete na šířce. Více kroků = více zachycených nečistot.

Výzkumy ukazují, že:

  • 90% nečistot je vneseno do budovy na podrážkách bot a kolečkách vozíků
  • 86% nečistot je suchých - např. štěrk a písek
  • 86% nákladů na životní cyklus podlahových krytin je vynakládáno na čištění a údržbu
  • 60% celkových nákladů na údržbu a čištění budovy je vynakládáno právě na údržbu podlahových kryti

Čistící zóny jsou jedinečným způsobem jak propagovat firmu či značku. Originální reklamní potisky na rohožích v barvách podle vašeho gusta dělají jméno firmě již před vstupem zákazníka.

Slyšeli jste o třízónovém přístupu?

Primární zóna

Venkovní čisticí zóna slouží k zachycení hrubých nečistot. Zejména v zimě oceníte tuto zónu, ocelové rošty a gumové čistící zóny očistí obuv od té nejhorší špíny.

Sekundární zóna

Vnitřní textilní čisticí zóna slouží k odstranění vlhkosti a zachycení jemnějších nečistot. Jedná se o produkty Capri, Novadura, Matador, Parijs, Prime nop. Většina lidí se domnívá, že u zóny Capri je třeba, aby byl směr chůze kolmý na drážkování koberce. Není tomu tak, čisticí efekt je stejný, ať jsou drážky kolmo nebo ve směru chůze.

Terciální zóna

Dočišťovací textilní zóna slouží k zachycení nejjemnějších nečistot a vlhkosti. Doporučujeme instalování čistících zón Entrelux, Axent, které absorbují až 6 litrů vody na m2.

Pro optimální funkčnost je třeba docílit minimálně 2 - 3 kroků po každé z čisticích zón. Poté je do rohože absorbováno více jak 90% nečistot z obuvi. Vyberte si u nás vhodnou čistící zónu, která vám bude vyhovovat. Pokud si ani po přečtení těchto informací nejste jisti, který typ zvolit, můžete se na jednotlivé vzorky čistících zón přijet podívat do našich kamenných prodejen v několika městech České republiky.

Vyberte si u nás vhodnou čistící zónu, která vám bude vyhovovat.